Wiadomości i spostrzeżenia dotyczące kryptowalut: Co musisz wiedzieć o Bitcoinie

Bitcoin jest kryptowalutą, cyfrowym aktywem zaprojektowanym do pracy jako środek wymiany, który wykorzystuje kryptografię do kontroli jego tworzenia i zarządzania, zamiast polegać na centralnych władzach. Został wymyślony przez nieznaną osobę lub grupę osób pod nazwą Satoshi Nakamoto i wydany jako oprogramowanie open-source w 2009 roku. Bitcoin jest często nazywany pierwszą kryptowalutą, chociaż wcześniejsze systemy istniały. Bitcoin jest bardziej poprawnie opisany jako pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta. Jest to największa tego typu waluta pod względem całkowitej wartości rynkowej. Bitcoiny są tworzone jako nagroda za proces znany jako wydobycie. Mogą być wymieniane na inne waluty, produkty i usługi. Według stanu na luty 2015 roku ponad 100 000 kupców i sprzedawców akceptowało bitcoina jako płatność.

Czym jest bitcoin?

Bitcoin jest kryptowalutą, cyfrowym aktywem zaprojektowanym do pracy jako środek wymiany, który wykorzystuje kryptografię do kontroli jego tworzenia i zarządzania, zamiast polegać na centralnym organie. Został wymyślony przez nieznaną osobę lub grupę osób pod nazwą Satoshi Nakamoto i wydany jako oprogramowanie open-source w 2009 roku. Bitcoin jest często określany jako pierwsza kryptowaluta, chociaż wcześniejsze systemy istniały.

Bitcoin jest bardziej poprawnie opisany jako pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta. Jest to największa taka waluta pod względem całkowitej wartości rynkowej. Bitcoiny są tworzone jako nagroda za proces znany jako wydobycie. Mogą być wymieniane na inne waluty, produkty i usługi. Według stanu na luty 2015 roku ponad 100 000 kupców i sprzedawców akceptowało bitcoina jako płatność.

Jak powstaje bitcoin?

Monety są tworzone przez sieć komputerów zatrudnionych do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych, kierowanych przez protokół oprogramowania, który zapewnia stałą szybkość odkrywania. Protokół ten został zaprojektowany tak, aby w przybliżeniu odpowiadał tempu, w jakim wydobywane są towary takie jak złoto. Istnieje skończona liczba bitcoinów (21 milionów), a algorytm, który je generuje jest tak zaprojektowany, że ich liczba zostanie asymptotycznie przekroczona.

Przewidywany czas, kiedy to nastąpi, to rok 2019. Wydobywanie Bitcoinów może wykonywać każdy, w dowolnym miejscu. Samo górnictwo może przynieść Ci zarobek już od 10 dolarów miesięcznie, czyli około 400 dolarów rocznie. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w drogi sprzęt komputerowy, wtedy możesz spodziewać się zarobku około 1000 dolarów miesięcznie, lub 12 000 dolarów rocznie. Wydobywanie to czasochłonny proces, który może, ale nie musi się opłacać. Inwestowanie w Bitcoin jest prostym sposobem na zakup i posiadanie waluty w nadziei, że jej wartość wzrośnie.

Jak sprzedaje się Bitcoin?

Cena bitcoina jest określana przez podaż i popyt. Jeśli więcej ludzi chce kupić bitcoiny, wtedy cena wzrośnie. Jeśli więcej osób chce sprzedać bitcoiny, to cena spadnie. Istnieje bardzo niska podaż bitcoinów, które są dostępne do handlu. Dzieje się tak, ponieważ liczba bitcoinów, które są tworzone każdego roku, jest automatycznie zmniejszana o połowę.

W lipcu 2016 roku nagroda za wydobycie bitcoinów spadła z 25 bitcoinów za blok do 12,5 bitcoinów. Oczekuje się, że gdzieś w 2020 roku ponownie zmniejszy się o połowę. Ponieważ bitcoiny stają się rzadsze, istnieje większe prawdopodobieństwo, że ich wartość wzrośnie. Giełdy Bitcoin, które pozwalają na kupno i sprzedaż bitcoinów mogą być częścią wymiany lub niezależne. Cena, którą otrzymasz za sprzedaż swoich bitcoinów będzie określona przez kilka czynników, w tym podaż i popyt, aktualną cenę bitcoinów i potrzebę natychmiastowej gotówki.

Co można kupić za bitcoiny?

Podczas gdy bitcoin ma wiele potencjalnych zastosowań, ważne jest, aby pamiętać, że jest to wciąż bardzo nowa technologia. W związku z tym wiele firm musi jeszcze odkryć i wdrożyć nowe sposoby jego wykorzystania. Możesz mieć trudności ze znalezieniem sprzedawcy, który akceptuje bitcoin dla rzeczy, które chcesz kupić. Może to być spowodowane tym, że wciąż jest zbyt wcześnie na integrację bitcoina z naszymi obecnymi systemami finansowymi. Jednak sprzedawcy są coraz bardziej skłonni do akceptowania bitcoina wraz ze wzrostem jego ceny. Niektórzy ludzie kupują bitcoin jako inwestycję. Jeśli cena bitcoina wzrasta, wartość Twojej inwestycji wzrasta. Jeśli cena bitcoina spada, wartość twojej inwestycji spada. Możesz przechowywać swój bitcoin w cyfrowym portfelu.

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w Bitcoin?

Bitcoin to nowa technologia, która wciąż jest w trakcie przyjmowania i rozumienia przez ludzi. Jak w przypadku każdej nowej technologii, istnieją pewne ryzyka, których inwestorzy muszą być świadomi przed zakupem bitcoina. Pierwszym ryzykiem jest możliwość, że cena bitcoina spadnie. Tak jak cena każdego aktywa może spaść, cena bitcoina również może spaść. Kolejnym ryzykiem jest to, że cena bitcoina pozostanie taka sama. Podczas gdy wiele osób kupuje bitcoin w nadziei, że zyskają, cena może nie wzrosnąć tak szybko, jak się spodziewają. Trzecim ryzykiem jest to, że cena bitcoina wzrośnie. Kiedy to się stanie, ryzyko polega na tym, że nie będziesz w stanie sprzedać swojego bitcoina z zyskiem.