Przewodnik po imprezach sportów ekstremalnych Red Bulla

Dawno, dawno temu najodważniejsi i najbardziej nieustraszeni mężczyźni (i kobiety) podchodzili do krawędzi górskich szczytów, wspinali się na zdradzieckie klify i skakali z zawrotnych wysokości. Te aktywności nazywano "sportami przygodowymi" lub "sportami ekstremalnymi" i do dziś są one tak samo ekscytujące i wymagające. Red Bull jest liderem tego ruchu od czasu jego powstania w 2007 roku. Marka napoju energetycznego współpracuje z lokalnymi społecznościami, organizując imprezy na całym świecie, by szerzyć wiedzę o tych mniej znanych sportach i inspirować innych do zaangażowania się w nie...

Skoki na bungy

Skoki na bungee stały się kultowym sportem przygodowym od czasu ich powstania w Nowej Zelandii w latach 80. ubiegłego wieku. Obecnie istnieje kilka odmian tego sportu, w tym wspinanie się po skale lub wieży, skoki z partnerem lub skoki z mostu, kanionu lub wieżowca. Skoczkowie na bungee w rzeczywistości nie skaczą z mostu (lub innego punktu zaczepienia): spadają z platformy przymocowanej do naprężonej elastycznej linki, która opóźnia ich upadek i zatrzaskuje ich z powrotem na platformie, gdzie są opuszczani na ziemię.

Cliff Diving

Cliff diving został spopularyzowany przez brazylijski duet nurkowy Fernando i Ricardo da Silva, którzy w latach 60. poszukiwali nowych, ekscytujących sposobów skakania z desek do nurkowania. Duet postanowił zbadać skaliste wybrzeże swojego kraju i odkrył, że skoki z klifów są ekscytującym doświadczeniem. Od tego czasu nurkowanie z klifu rozwinęło się w sport uprawiany na całym świecie, w takich miejscach jak klify w Acapulco w Meksyku czy Wielka Rafa Koralowa w Australii. Zawody odbywają się na otwartych wodach. Nurkowie skaczą z wysokości około 30 stóp, wykonują serię powietrznych zwrotów i salta, a następnie zanurzają się w wodzie.

Free Climbing

Free climbing to styl wspinaczki skałkowej, w którym wspinacz nie jest przywiązany do stałej liny lub innego urządzenia zabezpieczającego, ale polega na sile, umiejętnościach i odwadze, aby wspiąć się na ścianę skalną. Kiedy wspinacz spada, musi zatrzymać upadek, chwytając się skały rękami lub niesionym przez siebie sprzętem. Oznacza to, że podczas wspinaczki bez liny nie ma żadnej asekuracji. Istnieje kilka odmian wspinaczki swobodnej, takich jak speed climbing, wspinaczka z liną i bouldering. Wspinaczkę swobodną i bouldering można uprawiać także w pomieszczeniach zamkniętych na specjalnie zaprojektowanych ścianach wspinaczkowych.